Apple chce proniknout do mozku lidí "očima" a předvídat jejich touhy - výzkumník Vision Pro prozradil, na čem pracoval 3 roky

Sterling Crispin, výzkumník prototypů Neurotechnology, který 3,5 roku pracoval v týmu Vision Pro, se po oznámení náhlavní soupravy Apple podělil o několik zajímavých postřehů - zejména o to, jaké experimenty společnost prováděla při vývoji nejnovější technologie.

Většinu experimentů není možné zveřejnit kvůli dohodě o mlčenlivosti, ale některé se dostaly na veřejnost kvůli patentům, a tak se je Crispin rozhodl krátce připomenout. Většina práce se podle něj věnovala "zjišťování psychologického stavu uživatelů" na základě analýzy údajů o jejich těle a mozku, když se nacházeli v "pohlcujícím" prostředí virtuální reality.

Modely umělé inteligence společnosti Apple se tak naučily předpovídat pocity a emoce lidí - například to, zda jsou zvědaví, zda mají strach, čemu věnují pozornost a zda si vybavují minulé zážitky. Podle výzkumníka mohou všechna tato data poskytnout podrobná měření - například sledování pohybu očí, elektrické aktivity mozku, srdečního tepu, svalové aktivity, úrovně krevního tlaku atd.

 

Díky tomu bylo možné dokonce předvídat, na co se uživatel chystá kliknout, ještě než to udělal.

"Tímto způsobem lze vytvořit biofeedback do mozku uživatele sledováním chování jeho očí a přepracováním rozhraní v reálném čase. Je to hrubé mozkové rozhraní, které využívá oči, ale je to velmi cool."

Další triky pro určení kognitivního stavu uživatelů spočívaly v rychlém zobrazení vizuálních obrazů nebo zvuku způsobem, který uživatelé nemohli vnímat, a následném měření jejich reakcí na něj. Jiný patent podrobně popisoval využití strojového učení a signálů z těla a mozku k tomu, aby bylo možné navrhnout, jak je člověk soustředěný nebo uvolněný. Virtuální prostředí pak bylo aktualizováno tak, aby se tyto stavy zlepšily.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

 

Zdroj