Apple podepsal dohodu se Samsungem o dodávkách displejů pro skládací zařízení

V kalendáři je rok 2024, skládacích smartphonů od Samsungu a dalších výrobců jsme se dočkali už více než jedné generace a Apple stále nemá ani jedno zařízení s ohebným displejem. Na tyto obrazovky však již existuje smlouva.

Co je známo

DigiTimes Asia s odvoláním na odborníky z oboru uvádí, že Apple podepsal dohodu se společností Samsung Display o dodávkách displejů pro skládací zařízení. Již dříve bylo oznámeno, že Apple jedná o dohodě o displeji také se společností LG Display.

Není však jasné, pro jaké zařízení jsou tyto displeje určeny. Podle zvěstí společnost připravuje svůj první skládací iPhone, ale jeho debut se očekává až na konci roku 2026.

Kromě toho dřívější zdroje psaly, že Apple pracuje na hybridu notebooku a tabletu - modelu s ohebnou 20,3palcovou obrazovkou. Mohlo by jít o nový skládací MacBook nebo o zcela nový segment zařízení.

Dříve zveřejněný patent na skládací zařízení navíc naznačuje, že skládací mechanismus by mohl být implementován pro širokou škálu zařízení, včetně telefonů, tabletů, notebooků a dalších přenosných zařízení.

 Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

Zdroj