Apple představil iPhone 15 a iPhone 15 Plus: USB-C místo Lightningu, 48 MP fotoaparát a Dynamic Island od 799 dolarů

Společnost Apple na dnešní prezentaci představila jeden z nejočekávanějších smartphonů letošního roku - iPhone 15. Tradičně se řada skládá ze čtyř modelů. Prozatím si povíme o iPhone 15 a iPhone 15 Plus.

Co ukázali
Změn oproti minulé generaci není tolik, ale jsou tu. Především všechny smartphony v řadě přešly na USB-C místo proprietárního konektoru Lightning. Apple se o této novince zmínil jen letmo a není se čemu divit: společnost se přechodu na USB-C všemožně bránila, ale byla k němu donucena kvůli novým normám přijatým v Evropě.

Menší modely se liší velikostí: Phone 15 má 6,1palcový displej, zatímco iPhone 15 Plus má 6,7palcovou obrazovku. Jinak jsou téměř totožné. Konečně běžný iPhone 15 je vybaven výřezem Dynamic Island. Ten debutoval v loňském roce, ale do té doby zůstával exkluzivní pro iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Maximální jas displeje Super Retina XDR dosahuje 2 000 nitů, což je dvojnásobek oproti předchozí generaci.

Další změnou je vylepšený fotoaparát. Hlavní snímač má místo 12 MP rozlišení 48 MP. Uvádí se dvojnásobný zoom bez ztráty kvality, ostřejší detaily na snímcích, jasnější barvy a lepší výkon při slabém osvětlení. Druhý fotoaparát má rozlišení 12 megapixelů.

iPhony 15 a 15 Plus nadále používají loňský procesor A16 Bionic - Apple tak jasně odděluje běžné modely od iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max, které mají výkonnější čip.

iPhone 15 i nadále umí možnosti, jako je detekce kolizí a nouzová komunikace přes satelit. Stále se však jedná pouze o možnost odesílání SMS.

Kolik
Cena iPhonu 15 je od 799 dolarů a cena iPhonu 15 Plus je od 899 dolarů. K dispozici jsou v růžové, žluté, zelené, modré a černé barvě. Předobjednávky budou zahájeny 15. září a prodej bude zahájen 22. září.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

 

Zdroj