Apple ruší M2 Extreme a připravuje něco jednoduššího

Apple mění vektory, místo M2 Extreme bude mít nový Apple Silicon Mac Pro jednodušší čip s možností přizpůsobení paměti RAM.

Již nějakou dobu kolují po webu zvěsti o novém křemíkovém Macu Pro, který umožní společnosti Apple odklonit se od Intelu ve prospěch vlastních čipů. Původní údaje od zdrojů obeznámených se situací hovořily o tom, že společnost vyrobí nový "superpočítač" na čipu M2 Extreme s dvojnásobným výkonem oproti M2 Ultra. Nový čip by měl mít 48 jader CPU a 152 jader GPU, čímž by se stal vážným konkurentem stávajících lídrů na trhu.

Ukázalo se však, že Apple má s tímto čipem výrobní problémy, a proto jej odmítl vyrábět. Jak uvádí ověřený analytik Gurman, pravděpodobně se dočkáme jednoduššího modelu Apple Silicon Mac Pro s možností přizpůsobení paměti RAM.

Čip M2 Ultra, který bude pro novinku vyroben, bude mít až 24 jader CPU, 76 jader GPU a až 192 GB unifikované paměti RAM. Takový objem je pro běžného uživatele obtížně využitelný, ale profesionálové si mohou všimnout, že dostupnost 192 GB RAM je stále omezená a nedosahuje ani 1,5 TB RAM, které Mac Pro 2019 aktuálně na trhu nabízí.

Podle Gurmanových zpráv se Mac mini M2 Pro a Mac Pro M2 Ultra objeví kolem roku 2023, protože jsou v současné době ve vývoji. Společnost také pracuje na nových 14palcových a 16palcových modelech MacBooků Pro M2 Pro a M2 Max, které by měly být představeny začátkem nového roku. Kromě toho jsou nové profesionální monitory Pro Display XDR a Studio Display stále ve vývoji.

Zdroj