Chytré telefony se systémem Android se naučí skenovat kódy QR na dálku

Společnost Google testuje aktualizovaný skener QR kódů v operačním systému Android, který bude schopen přečíst kód i na velkou vzdálenost.

Jak to funguje
Aktualizovaný skener automaticky rozpozná kód QR v záběru fotoaparátu, přiblíží jej a přečte. Pokud je kód například vysoko na reklamním banneru - nemusíte se k němu přibližovat, skener jej již přečte. Nebo například skener dokáže přečíst kód na druhém konci místnosti.

Tato funkce zatím není pro zařízení zcela dostupná, ale je obsažena v nejnovějších rozhraních API, která Google poskytuje vývojářům. Pokud vývojáři implementují rozhraní API skeneru kódu, uživatelé nebudou muset poskytovat oprávnění pro fotoaparát, což vývojářům ušetří čas, protože nebudou muset vytvářet vlastní rozhraní. Zjednodušeně řečeno, strojové učení společnosti Google bude v aplikaci vykreslovat pouze objekt čárového kódu, čímž ochrání osobní údaje uživatelů a zajistí jejich soukromí.

Nová funkce se může objevit na zařízeních se systémem Android 13 nebo novějším, protože jejich skener QR kódů používá stejnou knihovnu pro skenování čárových kódů ML Kit, kde je funkce přidána.

 

Zdroj