Horší než Pixel 6 a iPhone 13 mini: Xiaomi 13T se umístil na 60. místě v žebříčku fotoaparátů telefonů DxOMark

Na konci září představila společnost Xiaomi smartphone Xiaomi 13T, který svými specifikacemi a cenou odpovídá prémiové úrovni čínského výrobce. Specialisty z DxOMark však příliš nenadchl.

Co to znamená
Zástupci DxOMark testovali fotoaparát Xiaomi 13T, který dostal optiku Leica a obsahuje 3 snímače: 50 MP hlavní, 50 MP teleobjektiv a 12 MP ultraširokoúhlý fotoaparát. Jak se však ukázalo, Xiaomi 13T zdaleka není telefonem s nejlepším fotoaparátem - v celkovém hodnocení DxOMark se smartphone umístil až na 60. místě.

Celkové skóre gadgetu je 123 bodů: 134 bodů za fotografie a pouze 114 bodů za videa. Výkon fotoaparátu Xiaomi 13T je působivý zejména z hlediska expozice, kontrastu, vyvážení bílé, zachování detailů, automatického ostření, dynamického rozsahu a redukce šumu. Má však problémy se zachycením přesných barev ve složitých scénách a při slabém osvětlení dochází k určité ztrátě detailů.

 

"Xiaomi 13T vykázal v testu fotoaparátů DXOMARK na zařízení své třídy slušný výkon, ale naši odborníci zaznamenali řadu problémů, které mu zabránily zařadit se mezi nejlepší v našem žebříčku," uvádí zpráva.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Xiaomi
Opravy Xiaomi Redmi

 

Zdroj