iPhone 16 přijme technologii ultratenkého rámečku pro maximalizaci displeje

Apple plánuje maximalizovat velikost displeje u nadcházející řady iPhone 16 pomocí nové technologie ultratenkých rámečků, tvrdí nová zpráva z Koreje.

Podle serveru SisaJournal použije společnost Apple technologii Border Reduction Structure (BRS) k minimalizaci rámečku ve spodní části displeje. BRS toho dosáhne srolováním vnitřního měděného vedení do kompaktnějšího obalu.

Společnost Apple údajně plánuje použít technologii displeje bez rámečků u všech čtyř modelů iPhone 16, které mají být uvedeny na trh v druhé polovině letošního roku.

Společnost se prý již dříve pokoušela tuto technologii aplikovat na iPhony, ale předchozí pokusy byly omezeny kvůli problémům s teplem. Za oživením snah společnosti Apple o zavedení BRS údajně stojí nedávná zlepšení v technologii odvádění tepla.

V loňském roce společnost Apple zmenšila rámečky u modelů iPhone 15 Pro pomocí nízkotlakého přetlačování neboli LIPO, čímž zmenšila velikost rámečku displeje na 1,5 milimetru (oproti přibližně 2,2 milimetru u modelů iPhone 14).

Kromě toho společnost Apple od uvedení modelů iPhone 12 v roce 2020 výrazněji neupravila velikost obrazovky iPhonu. To se však má změnit s řadou iPhone 16 v roce 2024. Modely iPhone 16 Pro budou mít výrazně větší rozměry displeje než současné modely iPhone 15 Pro.

Podle několika zdrojů se u iPhonu 16 Pro a iPhonu 16 Pro Max zvětší velikost displeje oproti iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max, a to zhruba na 6,3, resp. 6,9 palce. Přesněji řečeno, iPhone 16 Pro bude mít 6,27palcový displej (159,31 mm), zatímco iPhone 16 Pro Max bude mít 6,85palcovou obrazovku (174,06 mm).

S nárůstem velikosti displeje se zvětší i rozměry těla iPhonu. Modely iPhone 16 Pro a 16 Pro Max budou o něco vyšší než jejich předchůdci a zároveň o něco širší. Větší rozměry přístrojů poskytnou společnosti Apple více vnitřního prostoru pro komponenty. Modely iPhone 16 Pro by mohly dostat například větší baterie s delší výdrží.

Všechny zvěsti o iPhonu 16, o kterých jsme dosud psali

U iPhonu 16 a iPhonu 16 Plus neočekáváme změny velikosti a tato zařízení budou mít stejnou velikost jako iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Očekává se však, že s iPhonem 17 a iPhonem 17 Plus v roce 2025 přinese společnost Apple do svých dvou standardních modelů iPhone také větší displeje o velikosti 6,27 a 6,86 palce.

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

Zdroj