Lenovo představuje unikátní notebook Yoga Book 9i se dvěma obrazovkami OLED od 2100 dolarů

Pokud se vám při práci na notebooku nelíbí zvuk stisknutých kláves, společnost Lenovo našla způsob, jak tento problém vyřešit. Společnost Lenovo představila neobvyklý notebook se dvěma obrazovkami. Jedna z obrazovek slouží jako klávesnice.

Co je známo
Novinka se jmenuje Lenovo Yoga Book 9i. Je vybaven dvojicí displejů OLED s rozlišením 2880 x 1800 pixelů, poměrem 8:5 a hustotou bodů přibližně 255 ppi. Úhlopříčka je 13,3". Každý panel podporuje pouze 60 Hz, Dolby Vision a má jas 400 nitů. Pokrytí barevného gamutu DCI-P3 je 100 %.

Hardwarová platforma je postavena na čipu Intel Core i7 generace Raptor Lake-U. Procesor má 2 výkonná jádra, 8 úsporných jader a podporuje vícevláknové zpracování (12 vláken). TDP je 15 W. Notebook je také vybaven 16 GB operační paměti LPDDR5x a 512GB nebo 1TB SSD PCIe 4.0.

Lenovo Yoga Book 9i má kapacitu baterie 80Wh. Podle výrobce to stačí na sledování videí po dobu 10 hodin při jasu 150 nitů na každém displeji. Pokud používáte pouze jednu obrazovku, doba provozu se prodlouží o 4 hodiny.

Pro ty, kteří chtějí mít zážitek z používání takového neobvyklého notebooku, ale nechtějí se vzdát fyzické klávesnice, je tu možnost instalace klávesnice Bluetooth. Dodává se s notebookem. Na obrázcích si můžete prohlédnout provozní režimy notebooku Lenovo Yoga Book 9i.

Cena a kdy očekávat
Bohužel každý, kdo si chce novinku čínské společnosti koupit, si bude muset půl roku počkat. Prodej Lenovo Yoga Book 9i bude zahájen v červnu a cena bude minimálně 2100 dolarů.

Zdroj