Microsoft tvrdí, že notebooky se Snapdragonem X Elite budou rychlejší než M3 MacBook Air

Podle interních dokumentů, které získal server The Verge, bude Microsoft inzerovat, že jeho chystané notebooky se systémem Windows a procesorem Qualcomm Snapdragon X Elite jsou rychlejší než MacBook Air s nejnovějším čipem Apple M3.

 

"Microsoft si je těmito novými čipy Qualcomm tak jistý, že plánuje řadu ukázek, na kterých předvede, jak budou tyto procesory rychlejší než MacBook Air M3, pokud jde o úlohy CPU, akceleraci umělé inteligence a dokonce i emulaci aplikací," píše se ve zprávě. Microsoft věří, že jeho notebooky nabídnou "rychlejší emulaci aplikací" než Rosetta 2 společnosti Apple.

V říjnu představený Snapdragon X Elite má architekturu založenou na architektuře Arm stejně jako křemík Apple. Qualcomm loni tvrdil, že procesor dosahuje o 21 % vyššího výkonu vícejádrových procesorů než čip M3, a to na základě benchmarkového nástroje Geekbench 6.

Existuje zde několik výhrad, včetně toho, že Microsoft a Qualcomm srovnávají s čipem M3 nižší třídy společnosti Apple namísto jejích čipů M3 Pro a M3 Max vyšší třídy. MacBooky s křemíkem Apple také nabízejí špičkový výkon na watt, zatímco Snapdragon X Elite se bude pravděpodobně zahřívat více a bude vyžadovat notebooky s ventilátory. Od aktualizace čipem M1 v roce 2020 se MacBook Air vyznačuje konstrukcí bez ventilátoru. Apple také může optimalizovat výkon MacBooků, protože ovládá hardware i software macOS.

Přesto je zřejmé, že konkurenti společnosti Apple dělají s notebooky založenými na architektuře Arm pokroky. Microsoft plánuje ještě letos oznámit notebooky poháněné Snapdragonem X Elite, včetně Surface Pro 10 a Surface Laptop 6, a to 20. května.

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

Zdroj