Ming-Chi Kuo: iPhone 15 přejde na USB-C s rychlejším nabíjením, ale bude fungovat pouze s certifikovanými kabely

Evropská komise nedávno uznala port USB-C jako společný standard, kterým musí být vybaveny chytré telefony a další zařízení prodávaná v Evropě. Většina výrobců zařízení se systémem Android již tento port používá, takže nová pravidla se týkají spíše společnosti Apple. Společnost se tak letos bude muset vzdát a přesunout svou řadu iPhone 15 z Lightningu na USB-C. Ale nebyl by to Apple, kdyby nepřišel s nějakým "ale".Co to znamená
Autoritativní analytik Ming-Chi Kuo uvedl, že port USB-C poskytne iPhonu 15 vyšší rychlost nabíjení, ale pouze s certifikovanými kabely. To znamená, že ani se správným napájecím adaptérem a kabelem z jiných zařízení nebudete moci využívat funkce iPhonu naplno.

Tuto informaci potvrzují i další zasvěcenci, kteří tvrdí, že Apple nabídne pro příslušenství USB-C certifikaci MFi (Made for iPhone). Kabely bez certifikace MFi však budou mít omezenou rychlost nabíjení.

V současné době podporují iPhone 14 a iPhone 14 maximální rychlost nabíjení 20 W, zatímco modely Pro podporují až 27 W. Je možné, že iPhone 15 dostane 30W rychlonabíjení - Apple má ve své nabídce odpovídající nabíjecí adaptér v ceně 39 USD.

Kromě toho další zpráva Kuo uvádí, že zatímco celá řada iPhone 15 dostane port USB-C, pouze modely Pro budou podporovat USB 3.2 pro vyšší přenosové rychlosti. Běžné modely iPhone 15 budou i nadále pracovat s pomalejším USB 2.0.

Zdroj