Novinky v nejnovějších aktualizacích firmwaru AirTag

Společnost Apple odhalila novinky v posledních dvou aktualizacích AirTagu.

Společnost Apple nedávno vydala dvě aktualizace firmwaru pro sledovací zařízení AirTag. Dříve společnost nezveřejňovala, co je v těchto aktualizacích nového. A nyní společnost Apple konečně odhalila další podrobnosti o nejnovějších aktualizacích firmwaru AirTag. Na webových stránkách společnosti Apple se objevil podrobný popis aktualizací firmwaru AirTag ve verzích 2.0.24 a 2.0.36.

Verze 2.0.24 firmwaru AirTag umožňuje uživatelům iPhonu najít neznámý AirTag pomocí funkce Precision Finding. Tuto funkci oznámila společnost Apple na začátku letošního roku v rámci kampaně, která má zabránit používání zařízení AirTag k obtěžování. Když iPhone zjistí, že se s uživatelem pohybuje neznámý AirTag, může použít přesné vyhledávání v kombinaci se zvukovým upozorněním. Abyste ji mohli rychle vyhledat a deaktivovat. Apple v této verzi také vylepšil upozornění na oznámení AirTag.

Mimochodem, některé z těchto funkcí vyžadují iPhone 11 nebo novější, protože jsou založeny na čipu U1 s technologií Ultra Wideband.

Druhá verze aktualizace firmwaru AirTag 2.0.36 opravuje problém, při kterém se někdy nepodařilo aktivovat akcelerometr zabudovaný do zařízení AirTag. Tento snímač pravděpodobně slouží k tomu, aby iPhone rozpoznal, kdy se zařízení AirTag pohybuje.

 

Zdroj