Nový iPhone 15 Pro bude mít dotyková tlačítka a titanové tělo

Další analytik potvrdil zvěsti, že letošní iPhone 15 Pro bude mít titanové tělo a boční tlačítka citlivá na dotyk s hmatovou odezvou.

Analytici Mi-Chi Kuo a ShrimpApplePro již dříve uvedli, že společnost Apple zvažuje zavedení bočních tlačítek citlivých na dotek s hmatovou zpětnou vazbou do nových modelů iPhone. Dnes tyto zvěsti potvrdil další odborník, který vycházel z průzkumu hongkongské investiční skupiny.

Jeff Pu předpovídá, že nový iPhone 15 Pro | 15 Pro Max bude v roce 2023 dodáván v titanovém pouzdře. Fyzická tlačítka na okraji budou nahrazena dotykovými s hmatovou odezvou, ale zatím není známo, zda to zahrnuje i přepnutí do tichého režimu.

Prémiové novinky navíc dostanou po 8 GB RAM, zatímco iPhone 15 Plus bude vybaven 48Mpx fotoaparátem, který má přilákat kupující k tomuto modelu. Připomeňme, že iPhone 14 Plus se loni prodával špatně, protože většina lidí dala přednost nákupu iPhonu 15 Pro | 15 Pro Max s novým dynamickým ostrovem a vylepšeným fotoaparátem.

Dalším poněkud kontroverzním tvrzením odborníka je přítomnost konektoru USB-C ve všech čtyřech modelech. Analytici již dříve spekulovali, že na nový nabíjecí konektor letos přejdou pouze prémiové modely. Apple však může tento krok učinit, protože se obává poklesu prodejů v roce 2023.

Zdroj