Očekává se, že po iPhonu 16 bude vysoká poptávka, zejména díky zavedení Apple Intelligence AI

Analytická společnost Wedbush oznámila, že v nadcházejících měsících dojde k výraznému nárůstu prodejů v souvislosti s uvedením nové řady iPhone 16. Očekává se, že klíčovým faktorem zájmu a masivní modernizace zařízení bude umělá inteligence (AI), nazývaná Apple Intelligence.

 

Co víme

Na základě auditů dodavatelského řetězce v Asii společnost Wedbush naznačuje, že v Číně došlo v posledním čtvrtletí k zápornému nárůstu prodeje iPhonů. Situace by se měla změnit v září s uvedením iPhonu 16 na trh.

Wedbush také poznamenal, že pokud Apple rozšíří své funkce umělé inteligence na všech 2,2 miliardy aktivních zařízení, stane se společnost "vstupní branou" pro spotřebitele a donutí vývojáře umělé inteligence následovat integrační model, který Apple oznámil ve spolupráci s OpenAI a ChatGPT.

Další společnosti, které se k tomuto trendu připojí, by mohly vytvořit "mnohostranný zdroj příjmů z AI", který by zvýšil roční růst společnosti Apple o 10 miliard dolarů. Nespecifikované možnosti monetizace také přispějí k růstu prodeje služeb i hardwaru společnosti Apple, což následně zvýší cenu akcií společnosti.

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

Zdroj