Pás na celou šířku a dokonce vyskakovací menu na boku: jak Apple experimentoval s Dynamickým ostrovem na iPhonu

V roce 2022 představila společnost Apple smartphony iPhone 14 Pro s dynamickým ostrovním výřezem namísto značkového "mono-brow". Ten se může proměňovat a rozšiřovat a zobrazovat systémová upozornění a další užitečné informace. Jak se ukázalo, Apple s tvarem, velikostí a umístěním Dynamického ostrova experimentoval už dlouho předtím. Na základě získaných informací o prototypech MacRumors ukázal, jak by mohly vypadat současné smartphony.

Co ukázali

Asi nejzajímavější je vyskakovací okno na boku displeje, které uživatelům umožňovalo rychlý přístup k času, síle mobilního signálu a Wi-Fi, jasu displeje, hlasitosti a stavu baterie. Tato nabídka se podle potřeby objevovala a zase mizela.

Další možností je výřez ukrytý ve zcela ztmavené horní části displeje. To by mimochodem také pomohlo šetřit energii baterie.

 

Původně Apple nechal dynamický ostrůvek v horní části obrazovky natrvalo roztáhnout a pak se rozhodl, že bude méně rušivý, když se jeho velikost bude měnit podle potřeby. Společnost také zvažovala možnost zobrazovat ve výřezu informace, jako je úroveň hlasitosti, délka aktuálního telefonního hovoru apod.

 

V současné době je Dynamic Island použit ve všech modelech řady iPhone 15. Zároveň zůstávají v prodeji modely iPhone 13, iPhone 14 a iPhone 14 Plus s předchozím výřezem.

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

Zdroj