Před 16 lety Steve Jobs poprvé představil iPhone

Přesně před 16 lety generální ředitel společnosti Apple Steve Jobs v San Franciscu poprvé představil iPhone. Stalo se tak na pódiu veletrhu Macworld Expo, kde Jobs pronesl slavnou větu "Dnes Apple znovu vynalezne telefon". Zařízení tehdy vynikalo futuristickým designem, vícedotykovým displejem bez fyzické klávesnice a systémem iPhoneOS (skutečný mobilní operační systém).

Steve Jobs popsal iPhone jako iPod s dotykovou obrazovkou, telefon a zařízení pro komunikaci přes internet. V té době neexistoval žádný takový přístroj, který by zahrnoval a kombinoval tyto tři aspekty.

První iPhone měl 3,5palcový displej LCD, 2megapixelový fotoaparát a hliníkové a plastové tělo.

 

Nyní Apple každoročně aktualizuje svá zařízení o nové funkce a vlastnosti. První výrazný redesign přišel s iPhonem 4 v roce 2010, tři roky po uvedení iPhonu. iPhone 4 přišel se zcela novým designem, který zahrnoval ploché hrany a byl vybaven displejem Retina, procesorem A4, 5megapixelovým fotoaparátem, LED bleskem a dalšími prvky.

O dva roky později byl představen iPhone 5 s dalším redesignem iPhonu. Zařízení bylo delší na úkor většího displeje Retina. iPhone 5 byl vybaven čipem A6 a byl nejtenčím smartphonem na světě.

V příštích letech Apple představí několik inovací, které se v zařízeních objevují už nyní, například Touch ID a Face ID, vylepšené fotoaparáty atd.

Zdroj