Samsung Galaxy S23 a Galaxy S23+: exkluzivní Snapdragon 8 Gen 2, přepracovaný design a vylepšená výdrž baterie od 800 USD

Na dnešním představení Samsung kromě špičkového modelu Galaxy S23 Ultra představil také vlajkové lodě Galaxy S23 a Galaxy S23+.

Co bylo ukázáno
Stejně jako u Galaxy S23 Ultra ani zde není mnoho drastických změn. Vzhledově i funkčně jsou nové modely velmi podobné těm loňským. V konstrukci jsou však určité rozdíly: hlavní moduly fotoaparátu jsou nyní umístěny samostatně, nikoli v obdélníkovém bloku jako dříve. Díky tomu se více podobají svému "velkému bratrovi", ačkoli mají plochý displej namísto zaoblených hran. Smartphony používají nové sklo Gorilla Glass Victus 2 a jsou k dispozici ve čtyřech barvách: béžové, zelené, levandulové a tradiční černé.

Asi hlavní předností Galaxy S23 a Galaxy S23+ (stejně jako celé řady) je procesor. Jedná se o speciální verzi Snapdragonu 8 Gen 2, která má vyšší takty než běžná verze. A co je nejdůležitější, nebudou existovat verze s vlastními čipy Exynos - pouze s procesory Qualcomm.

Nová čipová sada poskytuje lepší konektivitu. To zahrnuje podporu nové 6GHz Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3.

Hlavní fotoaparát obou modelů se skládá z 50Mpx hlavního snímače, 12Mpx ultraširokoúhlého objektivu a 10Mpx teleobjektivu s 3x optickým zoomem. Došlo však k některým hardwarovým změnám. Aplikace Fotoaparát RAW nyní dokáže fotografovat v rozlišení 50 MP (oproti 12 MP v řadě S22) a hlavní snímač dokáže nahrávat video v rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu. Pro pořizování selfie je k dispozici vylepšený přední fotoaparát s rozlišením 12 MP a podporou Super HDR při 60 snímcích za sekundu.

Chytré telefony mají v podstatě stejné parametry, ale jsou mezi nimi rozdíly. Galaxy S23 má 6,1palcový displej, 3 900mAh baterii a 25W nabíjení, zatímco Galaxy S23+ má 6,6palcový displej, 4 700mAh baterii a podporuje 45W nabíjení. To znamená, že kapacita baterie se oproti předchůdcům zvýšila o 200 mAh, zatímco obrazovky zůstaly stejné. Jedná se o ploché panely Dynamic AMOLED 2X s rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 48-120 Hz.

 

Cena a kdy ji očekávat
Cena Galaxy S23 začíná na 800 dolarech a Galaxy S23+ na 1000 dolarech. Samsung již přijímá předobjednávky na nové produkty a vlajkové lodě se začnou prodávat 17. února.

Zdroj