Samsung oznamuje funkci 3D záznamu zvuku ve sluchátkách Galaxy Buds 2 Pro

Společnost Samsung přichází s novinkou, že se jí podařilo dosáhnout průlomu pro běžné uživatele i profesionální autory videí tím, že sluchátkům poskytla funkci záznamu 3D zvuku.

Společnost Samsung se postarala o to, aby uživatelé měli skvělou příležitost vylepšit a obohatit svá videa, což umožňuje funkce binaurálního záznamu zvuku sluchátek Galaxy Buds 2 Pro. Vývojáři tento jev popisují jako zachycení zvukového prostředí přesně tak, jak si ho autor pamatuje.

 

Minulý čtvrtek zástupci společnosti Samsung oznámili novinky, které se týkají především sluchátek Galaxy Buds 2 Pro. Mezi ně patří i to, že při nahrávání videa na telefon sluchátka zachytí i zvuk okolí, takže výsledek je bohatší a lepší. Každé sluchátko bude vybaveno mikrofonem navrženým tak, aby zaznamenával realističtější 3D binaurální zvuk a zachycoval 360stupňový zvuk.

Cílem vývoje je přenést potenciálního posluchače do centra autorových událostí, ať už je to hustý les se zurčícím potůčkem poblíž, nebo nadšené vzdechy publika na koncertě, kde se nahrávka uskutečnila. Výsledek slibuje překonat tradiční stereofonní zvuk a nahradit jej 3D prostředím, které poskytuje zcela jedinečný zážitek z poslechu. Vše funguje díky technologii LE Audio.

Samozřejmě existují omezení: binaurální záznam zvuku je k dispozici pouze pro Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4, ale před uvedením funkce v rámci nadcházející řady Galaxy S23. Slíbeny jsou také aktualizace, které novinkou vybaví kompatibilní skládací modely a sluchátka Buds 2 Pro.

Zajímavá novinka je také v aplikaci Camera Controller pro Galaxy Watch 5 a Watch 4: od února budete moci ovládat zoom fotoaparátu prostřednictvím chytrých hodinek. To však bude muset počkat, protože binaurální zvuk je k dispozici již dnes. To vše dokazuje snahu společnosti Samsung poskytovat exkluzivní funkce zákazníkům, kteří vlastní několik gadgetů této společnosti.

Zdroj