Společnost Apple není spokojena s prodejem smartphonu iPhone 14 Plus a chce kvůli tomu přezkoumat řadu iPhone 15

V roce 2022 se Apple rozhodl vyřadit mini verzi iPhonu 14 a místo toho vydal iPhone 14 Plus, který má podobné funkce jako běžný iPhone 14 a podobnou velikost (6,7palcový displej) jako iPhone 14 Pro Max. Zdá se však, že experiment se nezdařil.

Co to znamená
Podle důvěrných informací se Apple vážně obává prodeje iPhonu 14 Plus a kvůli neúspěchu verze Plus chce dokonce přehodnotit budoucí řadu iPhone 15. V současnosti se hovoří o dvou možných strategiích. První z nich je další rozlišení mezi běžnými modely a modely Pro, jak již dříve zmínil analytik Ming-Chi Kuo. Druhou možností je snížení ceny modelu Plus, který nyní stojí od 899 USD. Cena standardního iPhonu, která nyní začíná na 799 dolarech, se tak může snížit.

Do uvedení řady iPhone 15 zbývá ještě rok, takže je příliš brzy na to, aby bylo možné říci, jakou strategii Apple použije.

Mimochodem, společnost Apple v posledních letech několikrát změnila a upravila svou řadu chytrých telefonů. Od iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus začala společnost nabízet malé a velké iPhony a poté rozšířila nabídku na čtyři modely: dva standardní a dva špičkové modely s různými materiály, barvami a funkcemi fotoaparátu.

Zdroj