Spotify integruje HealthKit a vybírá hudbu pro zdraví

Spotify v současné době nabízí mnoho různých seznamů skladeb. Platforma se pravděpodobně bude zabývat jejich rozšířením a personalizací. Spotify údajně pracuje na aktualizované možnosti, která bude schopna integrovat HealthKit, takže uživatelé budou mít k dispozici osobní seznamy skladeb, které budou vycházet z jejich zdravotních údajů.

Připomínáme, že HealthKit je rozhraní API pro iOS. Může umožnit jiným aplikacím přístup k informacím ze služby Apple Health. Očekává se, že kód nalezený v softwaru Spotify by mohl poukazovat na brzkou podporu HealthKitu. Taková technologie by mohla společnosti Spotify pomoci získat přístup k údajům, jako je délka cvičení uživatele, spálené kalorie a další.

Spotify tyto údaje používá k přizpůsobení určitých skladeb jednotlivým uživatelům. Tyto písně by měly přispět k větší motivaci při tréninku.

Platforma bude například schopna vybrat a navrhnout určité skladby na základě typu cvičení nebo jeho rychlosti.

Aplikace, která používá rozhraní API HealthKit, také nejprve požádá uživatele. Bude spočívat v dotazu, zda chtějí sdílet osobní zdravotní údaje. Spotify tak nebude mít možnost zjistit informace o uživateli offline, pokud je nebude chtít sdílet. Zatím není jasné, jak přesně bude společnost Spotify s těmito údaji nakládat.

Zdroj