Tesla uvádí na trh bezdrátovou nabíjecí platformu Tesla Wireless Charging Platform

Tesla uvádí na trh bezdrátovou nabíjecí platformu Tesla Wireless Charging Platform, která dokáže napájet tři zařízení Qi současně

Společnost Tesla představila bezdrátovou nabíjecí platformu Tesla. Zařízení stojí 300 dolarů a obsahuje možnost nabíjet tři miniaplikace Qi.

Myšlenka bezdrátové nabíjecí platformy Tesla je podobná platformě AirPower (o vytvoření podobné nabíječky se pokoušel Apple). Tato nabíječka může napájet 3 miniaplikace a lze ji umístit kamkoli na nabíjecí podložku Tesla. Přitom každý z přístrojů získá až 15 wattů.

Tesla tvrdí, že inspirací pro šikmý design rohože byl vzhled vozu Cybertruck. Má hliníkové tělo s povrchem z alcantary a odnímatelný magnetický stojan. Lze ji používat k nabíjení ve vodorovné poloze i pod úhlem.

Bezdrátové nabíjení Tesla využívá technologii FreePower od společnosti Aira. Jedná se o technologii, která byla použita u jiných bezdrátových nabíjecích platforem (např. Base Station Pro od společnosti Nomad).

Zajímavé je, že koncept nabíjení Tesla je sice podobný tomu, co chtěl vydat Apple, ale obsahuje omezení. Touto bezdrátovou nabíječkou lze napájet pouze iPhony a AirPody, takže například hodinky Apple Watch nabíjet nebude.

 

Zdroj