Test ledu: vlajkové lodě Samsung Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Pro Max a Xiaomi 13 Ultra se polily sodou a zmrzly (video)

Většina moderních chytrých telefonů, zejména špičkových modelů, je odolná proti stříkající vodě. Když však uživatel přinese "utopené" zařízení do servisu, často ho odmítnou bezplatně opravit s tím, že se na něj nevztahuje záruka. Přitom voděodolnost je často jen ochrana proti stříkající vodě. Autor kanálu YouTube TechDroider se rozhodl otestovat voděodolnost tří současných vlajkových lodí: Samsung Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Pro Max a Xiaomi 13 Ultra. Jeho test byl ale dost extrémní.

Co ukázal
Bloger tedy nejprve umístil smartphony do nádoby a polil je tekutinou. Ne však obyčejnou vodou, ale sladkým perlivým nápojem. Poté nechal gadgety 6 hodin v mrazáku.

Když se smartphony pečlivě "zavařily" a proměnily v pevný ledový blok, blogger je "ohřál" v horké vodě. A jak myslíte, že to telefony přežily? Fungovaly dál, jako by se nic nestalo! Ale pouze jeden z nich, konkrétně Samsung Galaxy S23 Ultra vydal varování, že se do nabíjecího portu dostala tekutina a před nabíjením by se měl přístroj vysušit.

Výsledek je impozantní, ale raději takové experimenty doma neopakujte, protože úspěch se nemusí opakovat nebo o sobě tekutina dá vědět až po několika dnech.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Samsung
Opravy Apple

Zdroj