Záchranná služba si stěžuje na funkci detekce nehody v iPhonu 14: denně obdrží desítky falešných volání

Letos Apple představil novou funkci pro své chytré telefony a chytré hodinky - detekci dopravních nehod. Telefon pomocí senzorů rozpozná, že se jeho majitel stal účastníkem nehody, a automaticky odešle SOS oznámení záchranné službě. Ale jak se ukázalo, zdaleka to není dokonalé.

Co to znamená
Zařízení například velmi často reagují na běžné náhlé pohyby a pády. Například když uživatel jede na horské dráze, lyžuje nebo provádí jiné fyzické úkony, které smartphone mylně vnímá jako dopravní nehodu.

Vzhledem k hlášením o falešných detekcích vydala společnost Apple v listopadu iOS 16.1.2, který podle ní "optimalizoval detekci havárií". Neupřesnil však, co přesně to obnáší. Navzdory optimalizaci si záchranné služby nadále stěžují na desítky falešných volání denně.

Například během víkendu přijali dispečeři záchranného centra okresu Summit 71 automatických oznámení o údajných nehodách z telefonů a hodin. V okrese Pitkin přijímá centrum 911 až 20 takových náhodných volání denně. Pocházejí z lyžařských středisek, kde si pomůcky pletou pády svých majitelů s nehodami. Uživatelé často neslyší volání na tísňovou linku, takže na místo "nehody" jsou vysláni záchranáři.

Podle zaměstnanců to spotřebovává spoustu času a zdrojů, které by mohly být věnovány lidem, kteří pomoc skutečně potřebují. Společnost Apple si je problému vědoma, ale záchranné služby od ní očekávají další kroky.

Funkce detekce autonehody je k dispozici na všech modelech iPhone 14 a také na hodinkách Apple Watch Series 8, Apple Watch Ultra a druhé generaci Apple Watch SE.

Zdroj