Zdroje: iOS 18 umožňuje uživatelům přizpůsobit rozložení ikon aplikací na domovské obrazovce

Podle zdrojů obeznámených se systémem iOS 18 umožní uživatelům iPhonu větší kontrolu nad uspořádáním ikon aplikací na domovské obrazovce.

Ikony aplikací sice pravděpodobně zůstanou na domovské obrazovce uzamčeny v neviditelném mřížkovém systému, aby byla zajištěna určitá jednotnost, ale podle našich zdrojů budou moci uživatelé v systému iOS 18 ikony uspořádat volněji. Očekáváme například, že aktualizace zavede možnost vytvářet prázdná místa, řádky a sloupce mezi ikonami aplikací.
Mark Gurman z agentury Bloomberg jako první informoval o tom, že iPhone dostane od systému iOS 18 "přizpůsobitelnější" domovskou obrazovku. Domovskou obrazovku je již možné přizpůsobit a vytvořit prázdné ikony aplikací pomocí aplikací, jako jsou Shortcuts a Widgetsmith, ale vlastní možnosti personalizace společnosti Apple budou pohodlnější a oficiálnější.

Uživatelé iPhonu si již od systému iOS 16 mohou přizpůsobit uzamčenou obrazovku a očekáváme, že s iOS 18 se podobné úpravy dočká i domovská obrazovka. Podle našich zdrojů aktualizace představí další možnosti přizpůsobení Domovské obrazovky, což by mohlo vést k největšímu přepracování Domovské obrazovky za několik let.

Společnost Apple oznámí iOS 18 na své každoroční vývojářské konferenci WWDC v červnu. Mezi další funkce a změny, o kterých se v souvislosti s aktualizací hovoří, patří nová generativní funkce umělé inteligence pro Siri a více aplikací, podpora RCS v aplikaci Zprávy pro lepší zasílání zpráv mezi iPhony a zařízeními se systémem Android, změny designu a další.

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

Zdroj