Zvěsti: iOS 18 by mohl být největší aktualizací softwaru v historii iPhonu

Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg má Apple s nadcházející verzí operačního systému iOS 18 velké plány.

Co můžeme očekávat

Mark Gurman dnes v sekci otázek a odpovědí svého zpravodaje Power On uvedl, že iOS 18 by mohl být největší aktualizací v historii chytrých telefonů Apple.

 

"Bylo mi řečeno, že nový operační systém je interně vnímán jako jedna z největších aktualizací systému iOS - ne-li největší - v historii společnosti."

 

Zatím nejsou k dispozici žádné podrobnosti, ale o některých funkcích iOS 18 již víme. První z nich je podpora standardu RCS pro zasílání zpráv mezi platformami. Ta by měla vést ke zlepšení zasílání zpráv mezi iPhony a zařízeními se systémem Android. Konkrétně umožní posílat zvukové zprávy, fotografie a videa ve vysokém rozlišení, zobrazovat indikátory psaní a oproti SMS zlepší šifrování.

Společnost Apple oznámila podporu RCS v loňském roce a slíbila, že tuto funkci přidá později v roce 2024. Novinka se tedy pravděpodobně objeví v systému iOS 18.

Druhou funkcí je inteligentní Siri s generativní technologií umělé inteligence. Podle zvěstí Apple plánuje do Siri zahrnout rozsáhlé jazykové modely, které uživatelům umožní automatizovat složité úkoly.

Systém iOS 18 by měl být vydán v září, přičemž první vývojářská beta verze se očekává dříve - během výroční vývojářské konference WWDC společnosti Apple v červnu.

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

Zdroj