Oprava nefunkční Face ID: Je oprava možná a jak probíhá?

faceid

Face ID je pokročilá bezpečnostní technologie vyvinutá společností Apple pro odemykání iPhonů a iPadů pomocí rozpoznávání obličeje. Tento systém využívá komplexní soustavu senzorů a kamer umístěných v horní části displeje zařízení, známé jako "notch" nebo "výřez".

Jak Face ID funguje: Face ID používá infračervenou kameru, flood illuminator a dot projektor k vytvoření detailní 3D mapy obličeje uživatele. Tato technologie umožňuje bezpečné odemykání zařízení, autorizaci plateb a přístup k zabezpečeným aplikacím.

Modely s Face ID: Face ID je k dispozici na následujících modelech iPhonů:

Rozdíly mezi modely jsou minimální, hlavně se jedná o vylepšení přesnosti a rychlosti rozpoznávání v novějších generacích.

Nejčastější důvody poškození Face ID:

 1. Prasklé sklo displeje
 2. Pád telefonu
 3. Vytopení nebo vystavení vlhkosti
 4. Mechanické poškození v oblasti senzorů

Možnosti opravy v našem servisu: V servisu Fixtime se specializujeme na opravu Face ID kamer u iPhonů. Je důležité si uvědomit, že rozsah opravy závisí na míře poškození konkrétní komponenty. Vzhledem k tomu, že se jedná o bezpečnostní prvek, není možná kompletní výměna celého modulu Face ID.

V našem servisu fixtime přistupujeme k opravě Face ID kamery s maximální pečlivostí a odborností. Vzhledem k složitosti a citlivosti tohoto systému je každá oprava jedinečná a vyžaduje individuální přístup.

 1. Diagnostika: Prvním krokem je vždy důkladná diagnostika. Používáme specializované testovací zařízení, které nám umožňuje přesně určit, která část Face ID systému je poškozená. Může se jednat o infračervenou kameru, flood illuminator, dot projektor nebo některý z dalších senzorů.
 2. Rozebrání zařízení: Po diagnostice opatrně rozebereme přední část iPhonu. Toto vyžaduje speciální nástroje a zkušenosti, protože Face ID komponenty jsou umístěny v těsné blízkosti dalších důležitých součástí telefonu.
 3. Cílená oprava: Na základě diagnostiky přistoupíme k opravě konkrétní poškozené části:
 • Infračervená kamera: Pokud je poškozená, můžeme ji vyměnit za novou, kompatibilní jednotku.
 • Flood illuminator: Tento prvek, který osvětluje obličej infračerveným světlem, lze v případě poruchy také vyměnit.
 • Dot projektor: Při poškození tohoto klíčového prvku, který promítá 30 000 neviditelných bodů na obličej, provedeme jeho výměnu.
 • Flex kabely: Často dochází k poškození jemných flex kabelů spojujících jednotlivé komponenty. Tyto můžeme opravit nebo vyměnit.
 1. Mikroskopické pájení: Některé opravy vyžadují mikroskopické pájení. Naši technici jsou vybaveni špičkovými mikroskopy a pájecími stanicemi, které umožňují provádět velmi přesné opravy na úrovni jednotlivých spojů.
 2. Čištění a ochrana: Po opravě důkladně vyčistíme všechny komponenty a aplikujeme ochrannou vrstvu proti vlhkosti, abychom předešli budoucím problémům.
 3. Testování: Po složení zařízení provedeme sérii testů. Kontrolujeme nejen funkčnost Face ID, ale i kvalitu rozpoznávání v různých světelných podmínkách a úhlech.
 4. Kalibrace: V některých případech je nutné provést kalibraci nově opravených součástí. To zajistíme pomocí specializovaného softwaru, který zaručí, že všechny komponenty Face ID systému spolu perfektně komunikují.
 5. Finální kontrola: Před předáním zařízení zákazníkovi provedeme závěrečnou kontrolu, která zahrnuje test všech funkcí souvisejících s Face ID - odemykání telefonu, autorizace plateb a přístup k zabezpečeným aplikacím.

Je důležité poznamenat, že i když jsme schopni opravit většinu problémů s Face ID, existují situace, kdy je poškození příliš rozsáhlé a oprava není možná. V takových případech vždy upřímně informujeme zákazníka o stavu zařízení a možných alternativách.

Naším cílem v servisu fixtime je nejen opravit vaše zařízení, ale také poskytnout vám detailní informace o provedeném zásahu a případně poradit, jak předcházet podobným problémům v budoucnu.

faceid2

Cenová kalkulace: Cena opravy se odvíjí od rozsahu poškození a času potřebného k opravě. Průměrně se ceny pohybují v rozmezí 2000-3500 Kč v závislosti na modelu iPhonu a složitosti opravy.

Závěr: V servisu fixtime jsme připraveni řešit problémy s Face ID kamerou vašeho iPhonu. Díky našim zkušenostem a odborným znalostem jsme schopni provést cílenou opravu a obnovit funkčnost tohoto důležitého bezpečnostního prvku. Neváhejte nás kontaktovat pro diagnostiku a opravu vašeho zařízení. Nebo se jednoduše zastavte na pobočce FixTime, Na Zlíchově 240/5, Praha 5