Apple možná sníží výkon 3nm procesoru A17 Pro kvůli masivnímu přehřívání iPhonu 15 Pro

Problém přehřívání smartphonů iPhone 15 Pro a Pro Max se stává rozšířeným. Je možné, že Apple bude nucen přistoupit k nepopulárnímu kroku a snížit výkon nejnovějšího 3nm čipu A17 Pro.

Co je známo
Uživatelé si začínají stále častěji stěžovat na přehřívání nové generace smartphonů. Technická podpora společnosti z Cupertina se snaží uklidnit majitele iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max s tím, že zahřívání je vyvoláno intenzitou využití zdrojů při první instalaci. Odborníci slibují, že se situace v budoucnu stabilizuje.

Analytik Ming-Chi Kuo (Ming-Či Kuo) uvedl, že důvodem silného zahřívání může být titanový rám, protože má špatnou tepelnou vodivost. Kromě toho je titan velmi lehký kov, což také negativně ovlivňuje termodynamiku iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max.

Při spuštěných hrách během nabíjení stoupá teplota až na 44 °C. Někteří recenzenti zaznamenali nárůst teploty až na 50 °C. Čínští uživatelé zároveň uvádějí, že se iPhone 15 Pro někdy odmítal nabíjet kvůli velmi vysoké teplotě.

Ming-Chi Kuo se domnívá, že problém lze vyřešit pouze umělým omezením výkonu čipu A17 Pro. To však pravděpodobně nebude mít pozitivní dopad na prodej nových smartphonů. Případně může Apple problém ignorovat, ale ani to nezvýší popularitu iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

 

Zdroj