Na obrazovkách iPhonu je skrytý kód QR: k čemu slouží?

Majitelé chytrých telefonů Apple o tom pravděpodobně nevědí, ale společnost umisťuje na displej každého iPhonu malý QR kód o velikosti zrnka písku, který je viditelný pouze pomocí speciálních nástrojů. Proč je to nutné?

Co je známo
The Information píše, že Apple začal tyto kódy umisťovat na sklo obrazovky v roce 2020. Na některých modelech iPhonu, například na iPhonu 12, se QR kód nachází přímo nad předním reproduktorem. U pozdějších modelů je kód laserem vyrytý na černém rámečku u spodního okraje obrazovky. První pokusy o aplikaci kódu vedly ke zvýšené křehkosti obrazovky. Během testů odborníci házeli gadgety na zem a téměř vždy se na skle objevily praskliny v místě, kde byl QR kód umístěn.

Inženýři museli vytvořit nové technologie s použitím mikroskopických čoček s kruhovým osvětlením a výsledek byl pozitivní.

Proč tedy Apple používá toto gravírování? Je to jednoduché - kvůli kontrole výrobních nákladů. Společnost tak může přesně sledovat, kolik skleněných panelů její dodavatelé Lens Technology a Biel Crystal vyrobí a kolik z nich je vadných.

Apple zaplatil miliony dolarů za instalaci laserového a skenovacího zařízení ve svých továrnách, ačkoli se k tomu společnosti Lens Technology a Biel Crystal zpočátku stavěly odmítavě. Ale přineslo to výsledky: jestliže dříve byly vadné 3 panely z 10, po použití značení se toto číslo snížilo na 1. A Apple tak ušetří stovky milionů dolarů ročně.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

 

Zdroj