Apple uvede OLED MacBook Air na trh v roce 2024

Apple plánuje v roce 2024 představit nové 13palcové MacBooky Air, 11palcové iPady Pro a 12,9palcové iPady Pro s OLED displeji.

Ross Young se na Twitteru podělil o zajímavou informaci, že Apple chce již v roce 2024 představit nové 13palcové MacBooky Air, 11palcové iPady Pro a 12,9palcové iPady Pro s OLED displeji.

Yang se o tyto informace nepodělil, ale již dříve uvedl, že všechna tři zařízení budou obsahovat dvouřádkové displeje OLED. Ty budou mít dvě červené, zelené a modré vrstvy, které zvýší jas a sníží spotřebu energie. Yang již dříve uvedl, že všechna tři zařízení budou také podporovat technologii ProMotion s obnovovací frekvencí až 120 Hz.

Připomeňme, že modely iPad Pro z roku 2017 a novější verze již podporují technologii ProMotion s obnovovací frekvencí od 24 Hz do 120 Hz. Apple navíc v roce 2021 přidal ProMotion do 14palcových a 16palcových MacBooků Pro se stejným frekvenčním rozsahem (24 Hz až 120 Hz).

K dnešnímu dni nejsou k dispozici žádné počítače Mac ani iPady s displeji OLED. Nejnovější Apple MacBook Air a iPad Pro mají LCD displeje a 12,9palcový iPad Pro má mini-LED podsvícení pro vyšší jas a lepší kontrast.

Na rozdíl od displejů LCD s miniaturními diodami LED obsahují displeje OLED samosvítící pixely a nevyžadují podsvícení. Tato funkce může zařízením zajistit ještě lepší kontrast a výdrž baterie.

 

Zdroj