HYDROGELOVÁ FÓLIE NEBO SKLO - CO SI VYBRAT

Speciální nabídka na FixTime.cz - nalepení hydrogelových fólií za 149 Kč místo 399 Kč

 

Hydrogelová fólie na smartphonu

Hydrogelová fólie již není na trhu s příslušenstvím žádnou novinkou. Nicméně i nyní vyvolává u potenciálních kupujících řadu otázek. Poptávka po tomto výrobku je dnes vysoká právě proto, že se mezi uživateli různých gadgetů proslýchá, že hydrogelová fólie nahrazuje ochranné sklo. Ať už je to pravda, nebo ne, pojďme to společně vyřešit.

Dnes vám odborníci z FixTime.cz podrobně vysvětlí, co přesně tato fólie je a proč je hydrogelová fólie lepší než ochranné sklo. Nebo možná ještě hůř? Pojďme to zjistit.

Vlastnosti hydrogelových fólií

Co je hydrogelová fólie? - Jedná se o netoxický materiál, který má schopnost absorbovat a zadržovat vlhkost. Tento materiál se dokáže zotavit z poškrábání a zachovává si své ochranné vlastnosti po poměrně dlouhou dobu. Tento film je považován za dražší než běžný film, ale je považován za nejlepší. Hlavní výhodou je transparentnost.

Po nalepení filmu na displej chytrého telefonu nebo jiného zařízení zůstává kvalita obrazu prakticky stejná jako v originále. Další významnou výhodou této fólie je lepení. Hydrogelovou fólii lze snadno nalepit na chytrý telefon nebo jiný gadget. Protože se skládá z polymerního materiálu, vzniká při lepení mnohem méně vzduchových bublin než u běžných fólií.

Mezi nevýhody patří slabá ochrana proti nárazu při pádu. Důvodem je to, že film je považován za měkčí než běžný film. Ale jak již bylo zmíněno - hydrogelová fólie dnes není považována za novinku, a proto moderní výrobci dokázali vyrobit odolnější novinku. Proto dnes na trhu najdete hydrogelovou fólii proti otřesům na telefonu.

V čem je hydrogelová fólie lepší než ochranné sklo

Jak jsme již psali dříve - vzhled. Hlavní nevýhodou ochranného skla, které okamžitě padne do očí, je horší obraz než původní (bez skla). Zároveň je to hydrogelová fólie, která téměř zcela splyne s displejem chytrého telefonu nebo tabletu a poskytuje téměř stejnou kvalitu obrazu jako bez ní.

Abychom však byli spravedliví - je třeba říci, že v obraze jsou stále rozdíly mezi nalepeným a nenalepeným filmem.

Zatímco se stále rozhodujete mezi hydrogelem a sklem, myslete na následující: cena jakéhokoli kvalitního 3D skla bude asi třikrát dražší než cena fólie. Dnes si také můžete koupit sadu 3 až 5 hydrogelových fólií za cenu jednoho ochranného skla. To znamená, že návrh zákona by mohl být 5 ku 1.

Další výhodou filmu je široká nabídka. Výrobci dnes nabízejí různé typy hydrogelových fólií.

- Oleofobní - nezanechávají otisky prstů;

- Ochrana proti špehování - osoba, která se vám dívá přes rameno nebo z boku, neuvidí, co děláte na telefonu;

- Zrcadlové - odrážejí vaše obrazy.

- Matné, lesklé atd.

Ochranné sklo se naopak vyrábí pouze ve dvou typech - s oleofobní vrstvou nebo bez ní.

Další důležitou výhodou hydrogelových filmů je jejich citlivost. Abyste si lépe představili, o čem mluvíme, zkuste si vybrat smartphony s různými povlaky: fólií a sklem. Listujte například v nabídkách. Rozdíl pocítíte okamžitě. Sklo snižuje citlivost displeje, takže v některých případech budete muset pro aktivaci funkce nebo otočení stránky opakovaně klepnout na obrazovku.

Pokud to shrneme, ochranný kryt obrazovky je vhodný spíše pro lidi, kteří jsou opatrní při zacházení se svým smartphonem nebo tabletem a chtějí chránit gadget před poškrábáním nebo drobnými odštěpky. Pokud však váš gadget často padá volným pádem na chodník nebo na zem, je rozumnějším řešením ochranné sklo nebo ještě lépe 3D ochranné sklo.

Nevýhody hydrogelových fólií

Přes všechny výhody - samozřejmě ne bez nevýhod, které jsou také přítomny.

Hlavní nevýhodou je samozřejmě špatná ochrana proti přímým nárazům nebo pádům. Pokud vám telefon omylem upadne a spadne na displej, s největší pravděpodobností se rozbije.

Také navzdory skutečnosti, že hydrogelová fólie se lepí snadněji než obvykle - ne každý to zvládne dokonale rovně. Je však třeba poznamenat, že je to způsobeno především tím, že lidé ne vždy čtou pokyny pro vkládání. Pokud se podíváte na krátké video na YouTube nebo si pozorně přečtete návod, neměl by to být žádný problém.

Závěr

Navzdory sníženým protišokovým vlastnostem ve srovnání s ochranným sklem je hydrogelová fólie nyní mezi uživateli gadgetů velmi žádaná. Fólie dlouhodobě zabraňuje poškrábání a díky tomu, že na ní nezůstávají mastné stopy ani otisky prstů, vypadá váš smartphone vždy reprezentativně.

Nejoblíbenější modely telefonů pro nalepeni hydrogelové fólie - iPhone 13 Pro Max, iPhone 13, iPhone 12 mini, iPhone 11 Pro, iPhone 8, Galaxy S22 Ultra, Galaxy S20, Galaxy A03s, Galaxy A40, Huawei P40 Pro, Huawei Mate 30 lite. Můžeme nabídnout samolepicí hydrogelovou fólii na jakýkoli model telefonu - vyberte si svůj vlastní