iOS 18 umožní zamykat aplikace za Face ID, tvrdí zdroje

Podle několika zdrojů obeznámených se situací nabídne iOS 18 novou bezpečnostní funkci, která uživatelům umožní uzamknout jednotlivé aplikace.

Tato funkce umožní uživatelům uzamknout vestavěné aplikace iPhonu, jako je Mail, Zprávy, Poznámky, Telefon, Fotografie, Safari, Nastavení a další, a poskytne tak další úroveň soukromí a zabezpečení. Odemknutí aplikace bude vyžadovat ověření pomocí Face ID a je pravděpodobné, že funkce bude fungovat také s Touch ID nebo přístupovým kódem iPhonu.

Nepotvrdili jsme, zda bude funkce fungovat s aplikacemi třetích stran z App Store.

Apple již umožňuje uzamknout určitý obsah za Face ID, Touch ID nebo přístupovým kódem, například poznámky v aplikaci Poznámky a fotografie v albech „Nedávno smazané“ a „Skryté“ v aplikaci Fotky. Tato nová funkce iOS 18 půjde ještě dál, protože umožní aplikace zcela uzamknout, i když je iPhone celkově odemčený.

Uživatelé iPhonů již našli způsoby, jak uzamknout aplikace pomocí funkce Čas u obrazovky nebo Zkratky, ale tyto metody již v systému iOS 18 nebudou nutné.

Společnost Apple představí iOS 18 v pondělí na konferenci WWDC. První beta verze iOS 18 bude pravděpodobně zpřístupněna členům programu Apple Developer Program ihned po skončení keynote a v září by měla být aktualizace uvolněna plošně.

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

Zdroj