Nové funkce Apple Intelligence v současné době podporují pouze dva modely iPhonu

Na výroční vývojářské konferenci WWDC 2024 oznámila společnost Apple významný krok v oblasti umělé inteligence a představila nové funkce pro iPhone, iPad a Mac pod obecným názvem Apple Intelligence. Je to podobný způsob, jakým Samsung sjednocuje své funkce umělé inteligence pod značkou Galaxy AI a Google Gemini.

Co je známo

Bohužel ne všichni majitelé iPhonů budou moci Apple Intelligence využívat. Vzhledem k hardwarovým omezením budou tyto funkce podporovat pouze dva stávající modely iPhonů: iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Díky čipové sadě A17 Pro, která je v těchto zařízeních instalována, jsou jako jediné schopny podporovat funkce umělé inteligence spuštěné pomocí Apple Intelligence.

Model iPhone 16 bude samozřejmě uveden na trh již brzy. Podle zvěstí dostanou nový čip A18 všechny modely iPhone 16, včetně verzí mimo Pro. To téměř jistě znamená, že všechny modely iPhone 16 budou podporovat Apple Intelligence. I kdyby to Apple neudělal a vyhradil A18 pouze pro iPhone 16 Pro a 16 Pro Max, znamenalo by to, že iPhone 16 a iPhone 16 Plus obdrží A17 Pro, který v současné době podporuje Apple Intelligence. Každopádně se podpora rozšíří na všechny modely iPhone 16.

Mohlo by vás také zajímat:

Opravy telefonů
Opravy Apple
Opravy iPhone

Zdroj